از شما چه پنهان…

نویسنده : احمد طالبی نژاد   ناشر : چشمه، سال چاپ : ۱۳۹۳

از شما چه پنهان
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) احمد طالبی نژاد نویسنده و منتقد سینما، دارای مدرک کارشناسی ادبیات فارسی است. او نویسنده مجله ماهنامه فیلم است و تا کنون چند فیلم کوتاه و مستند نیز کارگردانی کرده‌است.
«از شما چه پنهان» عنوان کتاب جدید احمد طالبی نژاد است. این کتاب شامل خاطرات مطبوعاتی و سینمایی اوست که به تازگی از سوی انتشارات «چشمه» منتشر و روانه بازار نشر شده است. او پیش از این کتاب «گفت‌و گو با ناصر تقوایی» را منتشر کرده بود.
طالبی نژاد در مقدمه این کتاب می‌گوید: از نوجوانی خواندن خاطرات و سفرنامه‌ها را بیش از دیگر اشکال نوشتار دوست می‌داشتم چون یک جور خود افشاگری در این نوع نوشته هست که ممکن است در دیگر انواع نباشد. اما معمولا کسانی خاطراتشان را می‌نویسند که در دوره حیات خود منشا یا مصدر کار مهمی بوده باشند. سیاستمداران، دانشمندان، هنرمندان، شاعران، نویسندگان و کسانی که جامعه با هویت و نقش اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و هنری آنها آشنا هست و می‌خواهد بگوید او چگونه وقایع و زندگی خود و دیگران را روایت کرده است. اما من هیچ یک از آنها نیستم روستازاده‌ای هستم که نه از سر تقدیر که به میل و اراده خود سر از دنیای نوشتن و سینما در آوردم و بیش از سی سال از عمر نه چندان با برکتم را در این راه‌ها گذرانده ام.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>