اصفهان: پایگاه ممتی، نایین/ طبیعت جذاب یک پارک کوچک و نبود امکانات رفاهی در محمدیه نایین+ تصاویر…

طبیعت جذاب یک پارک کوچک و نبود امکانات رفاهی در محمدیه نایین…

بوستان ها و پارک ها در نقاط مختلف ایران اسلامی نقش پررنگی را در ایّام تابستان در جهت گذران اوقات فراغت جوانان و سرویس دهی به خانواده ها ایفا می کنند. چرا که یکی از مکان هایی که اهالی در مقاطع سنی مختلف اوقات فراغت خود را در آن سپری می کنند همین بوستان ها و پارک ها هستند. از سوی دیگر با توجه به گرمای هوا، خانواده ها برای استراحت و بهره مندی از هوای آزاد و تفریح و نشاط بیشتر در زمان عصر و شب به حضور در بوستان ها و پارک ها در نقاط مختلف شهر تمایل نشان می دهند، لذا با شناخت این نیازهای اجتماعی از سوی شهروندان در هر شهر و دیاری، پارک ها و بوستان ها برای اینکه میزبان خوبی برای شهروندان باشند و بتوانند خدمات خوب و شایسته ای به آن ها ارئه کنند علاوه بر داشتن فضای سبز مناسب و زیبا که نقش مهمی در زیبا سازی هر شهر دارد و باعث ایجاد روحیه نشاط و شادی در جامعه می شود به امکانات دیگری همچون وسائل بازی مناسب و استاندارد برای کودکان، ایمن سازی فضای بازی کودکان، وسایل ورزشی برای جوانان و بزرگسالان، سرویس های بهداشتی مناسب و در خور برای نشستن خانواده ها و …. نیازمند هستند.

 با توجه به موارد گفته شده و اهمیتی که این موضوع وجود دارد، پارک کوچک آب انبار قطب محمدیه در فضای نسبتا خوبی قرار دارد. وجود کشتزار، آب روان، آب انبار و آرامش و هوای آزاد مطبوع و نسبتا خنک پارک امتیازی است که باعث شده اهالی تمایلی خاص نسبت به حضور و استراحت و تفریح کودکان پیدا کنند با ورود به فضای پارک، از حضور درختان تنومند با هجوم اکسیژن به رگ ها احساس نمی شود ولی اهالی محترم و نجیب شهر نایین بویژه محمدیه به اندک امکاناتی راضی هستند که متاسفانه مسئولان مربوطه کم لطفی می کنند و نسبت به درخواست های مردم تا حدی بی توجه هستند. کمبودهایی که این پارک داره نسبت به حضورخانواده ها خصوصا کودکان خیلی ناچیز هستش. بارها از دوستان دعوت کردیم برای بازدی تشریف آوردن ولی اقدامی انجام نشده البته نه اینکه مابقی پارک ها و بوستان های شهر کمبودی ندارند ، نه… ولی همین وسایل اندک را هم مسئولان به عدالت تقسیم نکرده اند. ضروری ترین نیاز این پارک در حال حاضر سرویس بهداشتی هستش که عدم وجود سرویس بهداشتی در لحظه ورد احساس میشه و خود مشکلاتی را در بر دارد. اهالی محترم درخواست وسایل بازی مدرن و جدید را ندارند! چون این امر شدنی نیست. ولی وسایل ورزشی ویژه جوانان و بزرگسالان، وسایل بازی معمولی، ایمن سازی محل بازی برای کودکان و خردسالان، نیمکت برای نشستن و استراحت و همانطور که اشاره شد و ضروری است وجود سرویس بهداشتی می باشد. امیدواریم مسئولان محترم شهر: از جمله شورای اسلامی شهر، شهرداری محترم و دیگر مسئولانی که هدفشون خدمت رسانی به مردم خصوصا قشر ضعیف جامعه هست یک شب سری به این مکان بزنند تا هم از هوای دلپذیر در کنار آب روان، آب انبار با آب خنک استفاده کنند و هم از حضور مردم بزرگوار با  وجود مشکلاتی که پارک داره بازدیدی کرده باشند. با تشکر…

پارک1

پارک2

پارک3

پارک4

پارک5

موفقیت همگان آرزوی ما است.

2 نظر در “اصفهان: پایگاه ممتی، نایین/ طبیعت جذاب یک پارک کوچک و نبود امکانات رفاهی در محمدیه نایین+ تصاویر…

 • مرداد ۲, ۱۳۹۵ در ۸:۳۱ ب.ظ
  پیوند یکتا

  واقعا مردم محمدیه مردم قانع وصبوری هستند که یه جورایی مسولین محترم از این موضوع سوء استفاده می کنند در محمدیه ای که از کمترین امکانات رفاهی، تفریحی، فضاهای فرهنگی و…..محروم است ، مگر تجهیز و مناسب سازی یک پارک با این خصوصیات منحصر به فرد که جناب مدیر به ان اشاره کردند چقدر هزینه بر می دارد که حتی زحمت بازدید از این پارک را نیز مسولین به خود نمی دهند ؟؟؟؟صبر مردم نیز حدی دارد …..

  پاسخ
 • رضا شاطریان (مدیر)
  مرداد ۳, ۱۳۹۵ در ۸:۱۹ ب.ظ
  پیوند یکتا

  با تشکر از مهمان عزیز و گرامی… و این تنها یک گوشه از بی مهری های مسئولان است! در مورد میراث کهن و فرهنگی مان باید گریست.

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>