بازی بیلیارد…

بیلیارد

بازی بیلیارد…
زندگی مثل بازی بیلیارده
باید بدونی کی، چگونه، کجا بایستی
باید از ابزار مناسب استفاده کنی
باید همه ی زاویه ها رو خوب ببینی
باید درست انتخاب کنی
باید یکی یکی موانع رو از سر راه برداری
تا آخر به هدفت برسی
اگر یه جا بلغزی، اگر یه جا اشتباه ببینی؛ اگر یه جا اشتباه انتخاب کنی، توپت گل نمیشه.
تغییر: وقتی بازی می کنی به تدریج سبک خاص خودت را پیدا می کنی ولی این مانع نمیشه از اینکه دست آدم های موفق را نبینی. وقتی سعی می کنی تغییر کنی متوجه میشی آموخته های قبلی چقدر سفت در دست و مغز فرمان دهنده ات فیکس شده اند! شیوه ی جدید ضربه زدن به توپ را آزمایش می کنی و در کمال تعجب می بینی برخلاف الگوی ذهنی قبلیت، زیباتر و برنده تر است. حالا جرات می کنی تغییر کنی و می فهمی تغییر آسون نیست. این درست مثل خود زندگیه، سبک زندگی ات را بلدی، عادت داری بهش و سر یه کلاس یا با دیدن یه فیلم یا مواجهه تو ی یک مهمونی به خاطر گفتگو با یک نفر متوجه میشی سبک های بهتری هم هست که هم به تو میاد هم خیلی موفق تره از آن«چه تو در چندسال گذشته به دست آورده ای!» خب حالا می خواهی تغییر کنی و این کار سخت است ولی ارزشش را دارد که نرم نرم استیل بازی زندگی ات را تغییر دهی.
حرفه ای گری، نه شانس: بیلیارد برای اکثر آدم ها، بازی شانس است، یه کم با تخته نرد براشون فرق می کنه ولی قصه اینه که بیلیارد بسیار قانون مند است، اگر بی حوصله بازی در نیاری و زاویه ها و محل اصابت توپ ها و مقدار نیروها را حساب کنی، دستانت می شوند مغزت و در یک لحظه می بینی که همه چیز بازی مغز توست نه شانس و اقبال و… توانگری یک فلسفه زیستن است نه یک شانس. تصمیم می گیری به هر قیمتی موفق بشی ولی موفقیت فقط در صورتی امکان دارد که تعادل داشته باشی.
لذت ببر از برنده شدن بقیه: تو ی بیلیارد گاهی به قدری ضربات حریف زیباست که باید براش دست بزنی. تو ی زندگی هم باید برای قشنگ زیستن دیگران دست بزنی تا جرأت کنی برنده بشی…
خلاقیت: وقتی همه برای باز کردن بازی در اولین ضربه توپ را مقابل مثلث می گذارند ، بعدها می فهمی این یک دستور لا یتغیر نیست بلکه می تونستی از زوایای دیگری هم بازی را شروع کنی و فقط خودت«می پنداشتی» تنها شیوه همان است که همیشه دیده ای!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>