دنیایی که خدا آفرید…

Hyacinth fields in the Netherlands

دنیایی که خدا آفرید…
از آدم تا خاتم، نوح تا موسی، عیسی، یوسف، ابراهیم، یعقوب، لوط، صالح و… همه آمدند تا انسان بودن را معنای دیگری ببخشند تا راه را از چاه بنمایند تا نشانمان دهند آدمیت را، و قرار نبود دین هیچگاه زنجیر باشد.
دین راه نجات بود، کشتی رهایی از بند جهالت بود، دین مسیر آزادی را نشان می داد، دین آمده بود تا خدا را نشانمان دهد. تا جاده ای بشود برای پرواز تا آغوش امن خدا، دین چراغ بود نه تاریکی.
و چه زیبا عیسی و موسی و محمد(ص) این زیبایی را به تصویر کشیدند، چه زیبا یادمان دادند که خدا منشا همه زیبایی هاست و دین وسیله رهایی از چنگال جهالت است.
تلخ است دیدن تهی شدن و بی اعتقادی و بی خیالی و ولنگاری این روزهای جوانانمان! سخت است دیدن خالی شدن اندیشه و قلب و باورهای نهالهای نورسته ای که تهی بزرگ می شوند و تهی زندگی می کنند و تهی می میرند! کاش میشد کاری کرد..کاش میشد زعمای قوم این درد بی درمان را چاره ای بیندیشند و نگذارند چنین سهل و آسان بنیان های اعتقادی آینده سازانمان دستخوش دعواهای اینوری ها و آن وری ها شود به خاطر منافع دنیا و قدرت طلبی حضرات …
کاش میشد لوح سفید قلب و روح جوانانمان را جوری بنویسیم که به جای انکار از بیخ و بن ارکان آفرینش و همه باورهایی که از تهی بودن می رهاندشان کمی، فقط کمی زیباییهای دین و مذهب و اندیشه را نشانشان دهیم..کاش متولیان دین در جامعه امروزی زیبا اندیش تر و زیبایی گسترتر بودند تا دیگر جوان ما از خدا و دین تنها یک چهره ی زشت و ترسناک از ریختن سرب مذاب در حلقوم بی حجابی متصور نبود!
کاش دختر و پسر نوجوان ما دین را تنها در گشت ارشاد و سختگیری های ناظم و مربی پرورشی مدرسه نمی دید و باورش میشد که خالق ، حضرت دوست معشوقی بی همتاست که آفریدگانش را در زنجیر نمی پسندد و خود تاکید موکد برآگاهی و اختیار در انتخاب دارد…
کاش کودکان امروز ما به جای حفظ کردن واژه های تکراری و ملال آور کتابهای بی روح درسی می آموختند که عاشق خدا باشند! آن وقت نه از ترس نمره ی انضباط و اخم و تخم ناظم که از سر شوق و عشق نمازخانه مدرسه هایمان پر از فرشته های کوچکی میشد که خدا را می پرستیدند به حق!
کاش همه چیز سرجای خودش بود…

یک نظر در “دنیایی که خدا آفرید…

  • آذر ۲۴, ۱۳۹۴ در ۸:۱۵ ق.ظ
    پیوند یکتا

    جالب است لطفاً منبع را ذکر کنید.

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>