نایین/ تبلیغات زودهنگام به بهانه های مختلف…

تبلیغات زود هنگام

نایین/ تبلیغات زودهنگام به بهانه های مختلف…
شمارش معکوس برای آغاز انتخابات مجلس دهم آغاز شده است، هر چند برخی ها اعتقادی به این موضوع ندارند اما رد پای رقیبان انتخابات مجلس دهم در مراسم های عزاداری دهه ی اول محرم به خوبی قابل مشاهده بود. گروهی از سیاسیون امسال به دلیل نزدیک شدن به انتخابات اسفندماه نگاه متفاوتی به آیین های عزاداری ماه محرم داشتند و گویا منافع فردی و جناحی خود را در این آیین ها جست وجو می کردند. حضور پررنگ و فعال برخی شخصیت های سیاسی شناخته شده که گفته می شود قصد کاندیداتوری نمایندگی مجلس شورای اسلامی را دارند در مراسم عزاداری و سوگواری دهه ی اول محرم و در میان انبوه عزاداران بیانگر این واقعیت است که آنان در صدد هستند با بهره گیری از فرصت به دست آمده، از این آیین ها به عنوان تریبون تبلیغات انتخاباتی استفاده کنند. به واقع می توان گفت که برخی از سیاسیون شهر ما برای پیشبرد اهداف سیاسی و تبلیغاتی خود این بار چشم به محرم دوخته اند تا از این تریبون رایگان به تبلیغ اهداف، برنامه ها و سیاست های فردی و یا حزبی خود بپردازند. تحرک نسبتاً آشکار برخی چهره های سیاسی سرشناس و حضور پررنگ آنها در مراسم عزاداری البته واکنش هایی را هم بین مردم داشته است و برخی ها بهره برداری تبلیغاتی از آیین های عزاداری را نوعی سوء استفاده از مراسم معنوی محرم تلقی کرده و این افراد را به خاطر این کارشان سرزنش می کنند. هرچند که حضور افراد با انگیزه ی تبلیغات انتخاباتی در آیین های مختلف و اجتماعات مردمی در شرایط کنونی ظاهراً منع قانونی ندارد و مصداق تبلیغات زودهنگام محسوب نمی شود ولی عده ای این حرکت را غیراخلاقی تلقی کرده و معتقدند که مراسم عزاداری امام حسین(ع) نباید به میتینگ تبلیغاتی افراد و جریان های سیاسی تبدیل شود.
مردم از قانون گذاران آینده کشور انتظار حرکت غیرقانونی و حتی غیرمتعارف ندارند و آنها نباید برای رسیدن به مقام قانون گذاری قانون را زیر پا بگذارند.

یک نظر در “نایین/ تبلیغات زودهنگام به بهانه های مختلف…

  • آبان ۵, ۱۳۹۴ در ۸:۰۷ ق.ظ
    پیوند یکتا

    از اطلاع رسانی بجا و به موقع شما ممنون ولی تا بوده چنین بوده آقایون فکر می کنن می شه از مردم سوء استفاده کرد نمی دونن آگاهی مردم خیلی رفته بالا دیگه مثل دوره های قبل نیست.
    خسته نباشید.

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>