نایین و مطبوعات

نایین و مطبوعات
نقش نایین و شخصیت هایش در عرصه سیاست کشور ما بر کسی پوشیده نیست و مطبوعات که تجلی گاه اندیشه های سیاسی و … است همواره از دیدگاه منتقدین جایگاهی برای نگارندگان مقالات با پسوند نائینی قایل بوده است کافیست.
انقلابیونِ قبل از سال ۵۷ تأملی به مقاله ی جنجالی مرحوم رحیمی نائینی داشته باشند تا تعهد یک صاحب قلم را نسبت به درج حقایق در نظر داشته باشند.
افسوس نایین با همه ی ادعاهایی که امروز برای فرهنگ دارد سیری قهقرایی داشته و نه تنها از جراید و مطبوعات مستقل بی نسیب است؛ از نویسندگان واقع بین و حقیقت نگار نیز محروم گشته است.
شاید هم نویسندگانی حقایق را نگاشته، جرأت ابراز یا فرصت نشر نیابند، نوشته هایمان عمدتا در محدوده شعارهای (مرگ بر فلان، مرگ بر بهمان یا تعریف و تمجید های مهوع) خلاصه شده است.
نشریه های محلی هم چند صباحی بیشتر دوام نیاورده و مطالب آن عمدتاً جناحی و تنگ نظرانه بوده است. به راستی وقت آن نرسیده است که وجدان های خفته بیدار گردد و روح اهل قلم با ارواح طیبه ی نگارندگانی همچون شهید سر فراز وطن دکتر حسین فاطمی نائینی پیوند بخورد؟!
بر مسئولین فرهنگی شهرستان تکلیف است چنانچه تعهدی نسبت به تنویر افکار و اعتلای فرهنگ دارند، چنین فرصت هایی را فراهم آورند. باشد که نائین از خواب و رخوت نجات یافته، جایگاه واقعی خود را باز یابد.
به امید آن روز …
همیشه به خوشی و شادمانی باشیم. انشاا…

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>